Operace očních víček

Patří mezi nejběžnější estetické zákroky v obličeji, díky kterému se zbavíte staršího a unaveného výrazu způsobeného sníženou elasticitou kůže na víčkách. Jde v podstatě o estetickou úpravu horních a/nebo dolních očních víček, pomocí které se odstraní nadbytečná kůže, v některých případech současně s tukovými váčky a uvolněným svalem.

Korekce očních víček – blefaroplastika

Po dohodě s pacientem je možné vykonat zákrok samostatně pouze na horních nebo dolních víčkách, případně zákrok zkombinovat. Výsledek je dlouhodobý, často trvalý.

Předoperační příprava

  • Pro snížení nadměrného krvácení doporučujeme nepoužívat 2 týdny před operací léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou (např. Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin).
  • Doporučujeme přinést si s sebou sluneční brýle, jelikož oči mohou být po zákroku citlivé na denní světlo.

Průběh zákroku

Lékař provádí zákrok ambulantně v lokální anestezii. Výkon trvá 60 – 90 minut v závislosti na velikosti ošetřované oblasti a dochází při něm k odstranění nadbytku kůže, často i podkožního tuku a uvolněného svalu. Řezy na horních víčkách jsou vedeny v přirozených kožních rýhách, na dolních víčkách těsně pod hranicí řas, viditelnost pooperačních jizev je tak minimální. Rána je navíc zašita velmi jemným stehem, aby byly jizvy co nejmenší. Místa řezů má pacient po operaci přelepené malou náplastí, takže při odchodu normálně vidí. Pro větší komfort pacienta doporučujeme přinést si sluneční brýle, oči bývají po zákroku citlivé na denní světlo. Operace i pooperační stavy jsou prakticky nebolestivé, pacient odchází bezprostředně po zákroku domů.
Výsledkem operace očních víček je nejen estetický efekt v podobě “projasnění” obličeje, ale oči také méně slzí, zvětší se zorné pole očí a tím se zlepší jejich funkce.

Po zákroku

  • Po operaci se téměř vždy vytvoří drobné modřiny a otoky, které obvykle během 10 – 14 dnů vymizí.
  • Pacient přichází na kontrolu týden po zákroku, kdy mu lékař odstraní stehy.

Ceník

Operace horních víček

11.700

Operace dolních víček

14.300

Doporučení

  • Prvních 48 hodin po zákroku: přikládejte studené obklady, vyhněte se sledování televize, nepoužívejte počítač.
  • První týden po zákroku: vyvarujte se slunění, pobytu v mrazivém prostředí.

Pro koho je zákrok vhodný

Muži i ženy
Věkový limit není stanovený, nicméně obvykle se neprovádí dříve než po 30. věku života.

Konzultace zdarma

Využijte bezplatné a nezávazné konzultace přímo s našimi lékaři.

Zeptejte se na operaci očních víček

Zanechte nám dotaz či zprávu a my se Vám ozveme.